Pokračovanie...

Frontman kapely pán Ladislav Gomboš sľuboval na pódium koncertné trio, pretože zbytok kapely reprezentuje slovenskú hudbu na exkluzívnych a exotických ostrovoch. Ako sa hovorí, reči sa hovoria, chlieb sa je a zrazu boli na pódiu piati. Pôvodné trio, teda gitaristov Gomboša a Adámka, a speváka Csolleho doplnil hráč na cajón Krajčík, no a po šiestich rokoch prišiel na brigádu aj basgitarista Križan. Na kapele je príťažlivé aj to, že okrem kvalitnej hudby majú v programe aj dostatok hovoreného slova. Zaplnená čitáreň takto zostavenému programu aplaudovala a vyžiadala si prídavok. Úvodný koncert aj vďaka výbornému počasiu vyšiel nad očakávanie a ešte dlho po koncerte viedli umelci debatné krúžky so svojim fanclubom.

P.S. Koncert som ako tajomník SBS uvádzal ja a tak isto som ho aj končil. Keď som ďakoval celej kapele Grapefruit Death, použil som v slovku Death akademickú, nefalšovanú anglickú Pronunciation, teda výslovnosť. Umelci na pódiu sa išli popučiť od smiechu, lebo im to pripomínalo slovenské fonetické Ďes. Nuž, ďes to nebol, bolo to fajn. Keď som v roku 1966 študoval v Londýne anglický jazyk, každý deň poobede sme mali spomínanú Pronunciation. Aglický lektor má chválil, že mám tú správnu výslovnosť, len že tam počuje trochu záhorácky akcent. Čudoval som sa, odkiať to vie a on, že starí rodičia boli ze Zohoru. Po záhorácky už vedel ale len jednu vetu, vraj keď bol neposlušný, starenka sa ho opýtali : Sceš po chrápje ?

Záverom treba spomenúť kvalitný zvuk majstra Kroka a fotodokumentáciu Zorky Liškovej. Na jej prvej fotke je plagát, pozývajúci na podujatie a na tom stojí, že hrať bude kapela Grapefriut Death, takže omyl je vždy možný a odpustiteľný.                                                  

Za pozornosť ďakuje tajomník SBS 

Pavel Sojka